Grupa IV – Pszczółki

PAŹDZIERNIK

• Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią i wiązanie tych zmian z aktualną porą roku.
  • Poznawanie darów jesieni. Rozróżnianie i nazywanie owoców i warzyw rosnących w Polsce.
  • Poznawanie sposobów spożywania owoców w postaci surowej (np. sałatka owocowa) i przetworzonej (np. jabłka duszone, dżem).
  • Poznawanie warzyw – zrobienie sałatki jarzynowej.
  • Zgodne korzystanie ze wspólnych miejsc do zabawy i atrakcyjnych zabawek – spokojne oczekiwanie na swoją kolej.
  • Dbanie o wspólne sprzęty i zabawki – uważne obchodzenie się z nimi, korzystanie z nich zgodnie z przeznaczeniem, niezabieranie innym dzieciom, odkładanie na wyznaczone miejsce po skończonej zabawie.
  • Obserwowanie zjawisk zachodzących w przyrodzie jesienią: zmiana koloru liści, ich usychanie i opadanie.
  • Poznawanie wybranych środowisk przyrodniczych – ogród botaniczny – wycieczka do Włok.

DOBRY DZIEŃ

1. Kiedy rano słońce świeci, wtedy będzie dobry dzień.

Do przedszkola idą dzieci i wesoło śmieją się.

Ref. A dla nas nie ważna jest pogoda

dla nas piękny jest każdy dzień,

czy słońce świeci, czy deszcz pada,

każdy z nas na twarzy uśmiech ma. / 2x

1. A gdy rano deszczyk pada, wtedy będzie dobry dzień,

do przedszkola idą dzieci i w kałużach chlapią się.

Ref. A dla nas nie ważna jest pogoda

dla nas piękny jest każdy dzień,

czy słońce świeci, czy deszcz pada,

każdy z nas na twarzy uśmiech ma. / 2x