IX Konferencja Klubu Przyjaciół Misia Uszatka

IX Konferencja Klubu Przyjaciół Misia Uszatka odbyła się w dniach
23 – 24.04.2016 r. w Krakowie
w Samorządowym Przedszkolu Nr 11 im. Misia Uszatka.

Tematyką tegorocznej konferencji był problem „Jak radzić sobie z emocjami?”. Warsztaty przeprowadziły p. M. Maruszczyk i W. Szuba – Franczak, które to specjalizują się w warsztatach teatralnych. Przybliżyły podczas szkolenia pt.: „Emocje w dramie” kilka technik dramowych przydatnych do pracy z dziećmi w zakresie rozwijania inteligencji emocjonalnej. W Konferencji uczestniczyła p. Dyrektor – Kamilla Ber, p. Zofia Łuczka i p. E. Sokołowska.

Drama stosowana (ang. applied drama) to metoda pracy z grupą bazująca na naturalnej skłonności ludzi do wcielania się w inne postacie. Pod bezpiecznym płaszczem roli uczestnicy poznają swoje sposoby reagowania, ale i trenują nowe rozwiązania sytuacji konfliktowych. Drama nie bazuje na scenariuszu, ale na improwizacji, dlatego ważne jest, aby wszystko odbywało się w duchu zabawy i spontaniczności. Dopiero wtedy ludzie odkrywają nowe możliwości działania.

Podczas Konferencji świętowaliśmy Jubileusz X – lecia Klubu Misia Uszatka, były życzenia, wspomnienia, tort i wiele nowych pomysłów do codziennej pracy.