VII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

IM. MISIA USZATKA

Pani Kamilla Ber uczestniczyła dnia 26.04.2013 roku w VII Ogólnopolskiej Konferencji Klubu Misia Uszatka w Legionowie. Co roku członkowie Klubu spotykają się w przedszkolu noszącym im. Misia Uszatka. Tegoroczna Konferencja dotyczyła tematu „Wspomagania dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu – dziecko zdolne, z opinią, z orzeczeniem, z PDW po diagnozie przedszkolnej”. Celem konferencji była wymiana doświadczeń oraz dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie organizacji pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Organizator konferencji – Przedszkole Integracyjne Nr 5 w Legionowie zaprezentowało swoją pracę z dziećmi, którym udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Dzieci z tego przedszkola mają okazję rozwijać swoje zdolności m.in. na zajęciach tanecznych i z karate. Nauczyciel logopeda, psycholog, rehabilitant wspomaga rodziców i nauczycieli w codziennej pracy z dziećmi. Inne przedszkola biorące udział w konferencji także miały okazję wymienić się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.
dsc09533 dsc09515 dsc09538

V OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

IM. MISIA USZATKA

pod hasłem ,,Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez kontakt z przyrodą”

odbyła się 9 kwietnia 2011r. w

Przedszkolu nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie

Konferencji patronował Burmistrz Wołomina.

Do Wołomina przyjechali dyrektorzy i delegacje nauczycieli przedszkoli z całej Polski należących do Klubu Przyjaciół Misia Uszatka, który zrzesza przedszkola noszące jego imię m. in. z: Gryfina, Kalisza, Krakowa, Korczyny, Nowego Tomyśla, Legionowa, Nowej Dęby, Żary, Zielonej Góry, Słubic, Warszawy, Wrześni, Wiązownej.

Każdy z nas jest częścią otaczającego nas świata. Dla małego dziecka – wychowanka przedszkola, otaczająca rzeczywistość jest wielkim źródłem wiedzy i bogatych doznań, a odpowiednio ukierunkowane procesy jej poznawania, zarówno w kontakcie pośrednim jak i bezpośrednim, są niewyczerpanym źródłem zdobywania przez wychowanków bogatych wartościowo doświadczeń. Wychodzimy z założenia, że nasz wychowanek, bogaty wewnętrznie, będzie kiedyś obchodził się w sposób odpowiedzialny z przyrodą w życiu dorosłym. Dlatego przedszkola z Klubu Przyjaciół Misia Uszatka dzielą się osiągnięciami codziennej praktyki współczesnego przedszkola i jednocześnie zacieśniają przyjaźnie miedzy przedszkolami, których patronem jest rozważny miś z oklapniętym uszkiem.

Udział w ogólnopolskich konferencjach staje się już tradycją, wzbogaca naszą wiedzę ogólną i doświadczenia pedagogiczne, pozwala nam zawierać nowe przyjaźnie i poznawać nowe nieznane nam często miasta Polski, gdyż co roku wiosną konferencje organizowane są w innej miejscowości.

Za rok spotkamy się

w Przedszkolu Nr 8 im. Misia Uszatka w Żarach (woj. zielonogórskie).

Źródło: Agata Antolik – Piotrowska

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

odbyła się w dniach 24-25.04.10r. w Przedszkolu nr 2
im. Misia Uszatka w Gryfinie

Temat przewodni konferencji:

„Twórczość plastyczno-muzyczna jako obszar zabawy i rozwoju małego dziecka”.

Początek konferencji

Pani Dyrektor naszego przedszkola Burmistrz Gryfina Dyrektor przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie

Pani Dyrektor naszego przedszkola, Burmistrz Gryfina, Dyrektor przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie

Prace z naszego przedszkola na konkurs plastyczny

Sesja zdjęciowa na pamiątkę

Występy artystyczne dzieci i młodzieży

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

odbyła się w dniach 21-22.03.09r. w Przedszkolu Samorządowym nr 3
„Miś Uszatek” w Słubicach

Temat przewodni konferencji:

„Odwiedzanie miejsc związanych z historią i tradycjami swojej miejscowości, miejsc pamięci narodowej, zabytków”

II OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

PRZEDSZKOLI IM. MISIA USZATKA

Organizator: Przedszkole nr 272 im. Misia Uszatka

Hasło przewodnie:

„Przygody i wędrówki Misia Uszatka” – Jak można i należy pracować z dziećmi na podstawie literatury Czesława Janczarskiego

Termin: 29-30 marca 2008r.

Uczestniczki konferencji z naszego : pierwsza z lewej pani Bożena Wera – nauczycielka, pani Józefa Mazurkiewicz – dyrektor oraz pani Waleria Wójcik – dyrektor ZOEAPM

I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

organizator: Samorządowe Przedszkole nr 11
im. Misia Uszatka w Krakowie