O przedszkolu

Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje.

Jest to pierwszy program w Polsce, promujący bezpieczne organizacje (m.in. żłobki, przedszkola, szkoły) i odpowiadający na potrzeby profesjonalistów i rodziców dzieci, w zakresie wdrażania standardów bezpiecznej dla dzieci organizacji.

Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci” placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przez krzywdzeniem.

Celem programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci poprzez wprowadzenie Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem.

Nasze przedszkole przystąpiło do programu w 2016 r.

Miło jest Państwa poinformować, że Przedszkole Nr 10 im. Misia Uszatka otrzymało Koszalińskiego Lidera Edukacji, przyznawanego przez Prezydenta Miasta Koszalina

img_3009

Prezentujemy nowe logo naszego przedszkola. Autorstwa p. P. Grabowskiego

img_3001

Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka jest miejscem radosnej i mądrej zabawy. Tutaj rozpoczyna się droga do świata wiedzy i sukcesu. Wspieramy i wspomagamy rozwój każdego dziecka, poprzez stymulowanie jego aktywności oraz promujemy zdrowie i bezpieczeństwo. Dla pokreślenia naszej specyfiki i odrębności kultywujemy tradycję obchodów dni swego patrona – Misia Uszatka.

Przedszkole funkcjonuje od 9 listopada 1970 r. Usytuowane jest w centrum miasta na osiedlu „Rzemieślnicze”. Jest to wolnostojący, jednopiętrowy budynek, zaprojektowany w kształcie prostok20150814_100901.jak-zmniejszyc-fotke_plątnej bryły. Sale zabaw są jasne i przestronne. Przedszkole posiada zbiór zabawek i pomocy dydaktycznych sprzyjający aktywnej zabawie i uczeniu się dzieci. Przy przedszkolu jest duży ogród, otoczony wysokim drzewostanem, dającym latem schronienie przed nadmiernym nasłonecznieniem. W ogrodzie jest atrakcyjny sprzęt zabawowy.

Baza przedszkola i organizacja działalności sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka i zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pobytu. Preferujemy nowatorskie metody wspomagające rozwój dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami. Stwarzamy dzieciom możliwość 20150814_100343.jak-zmniejszyc-fotke_pl_1prezentacji swoich osiągnięć w środowisku poprzez udział w różnych konkursach, turniejach, festiwalach. Dzieci mogą korzystać z bezpłatnych zajęć dodatkowych takich, jak:  język angielski, katecheza.

Przedszkole w swoim dorobku posiada m.in. Certyfikat Jakości Partnerskie Przedszkole, Optymistyczne Przedszkole, Zachodniopomorska Placówka Jakości, Optymistyczna Strefa Oświatowa.

Aktualnie w przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów, do których uczęszcza 125 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Kadra przedszkola liczy 22 osoby, w tym 10 nauczycieli i logopeda.