Masz problemy z kotkiem te wskazówki mogą pomóc

Masz Problemy Z Kotkiem? Te Wskazówki Mogą Pomóc!

Niewiele zwierząt daje właścicielowi zwierzęcia więcej satysfakcji niż kot. Są inteligentne, zabawne i mają poziom arogancji, aby konkurować z niektórymi z najbardziej przyznał ludzi są! Przede wszystkim jednak koty potrzebują miłości i uwagi. Poniższy artykuł zawiera wskazówki dotyczące opieki nad kocim przyjacielem.

Obserwuj ilość smakołyków, które dajesz swojemu kotu. Jak ludzie, koty mogą łatwo przejadać fast foodów. Może to spowodować ich przyrost masy ciała i może prowadzić do niektórych problemów zdrowotnych, takich jak problemy z sercem i cukrzycy. Jeśli nie dać kota traktuje, dać im niewielką ilość i sprawiają, że szczególną rzeczą, a nie regularne rutynowe.

Dobre uwodzenie jest ważne dla kotów. Kot futro musi być szczotkowane lub czesane na bieżąco. Jeśli robisz to często, ich płaszcz pozostanie czyste. Będzie to również obniżyć rzuca i może zmniejszyć problemy z hairballs. Szczotkowanie Twój kot wola utrzymywać twój ognisko domowe sprzątaczka, także.

Mieć dzieci pomóc dbać o kota. Przypisywać dzienny prace taki jak zasilające ten kot i czystość ten nosze pudło. Nie tylko będzie dbanie o kota uczyć ich odpowiedzialności, ale także daje przerwę od tych zadań. Ten oznacza ów możesz wydatki liczniejszy czas przytulanie rezygnować twój kot.

Utrzymuj kota zdrowego i nie wybrednego poprzez wprowadzenie zróżnicowanej diety. Zawsze kup kilka różnych marek żywności i obracaj je. W ten sposób twój kot będzie przyzwyczajony do próbowania i akceptowania nowych smaków. Jeśli jedna marka żywności zbankrutuje, zawsze będziesz miał wiele innych akceptowalnych wyborów do zaoferowania.

Jeśli absolutnie musi kąpać kota, ustawić wszystko z góry. Ustaw dwie wanny wystarczająco duże, aby dunk kota. Wypełnij je wygodnie ciepłą wodą. Ustaw otwartą butelkę szamponu Cat, grubego ręcznika, a w pobliżu bezpieczny nośnik PET. Noś ciężkie Rękawice gumowe. Chwyć kota przez kark szyi. Dunk, szampon i peeling szybko w jednej wannie. Dunk do płukania w drugiej wannie. Owinąć kota bezpiecznie w ręcznik i umieścić w bagażniku do wyschnięcia.

Mieć twój kot wykastrowany albo rodzaju nijakiego. Przeludnienie zwierząt domowych jest rosnącym problemem, z milionami bezdomnych kotów i kociąt eutanazji każdego roku. W dodatku ten problem od także dużo kociątka i nie wystarczający domy, nieustalony koty puszka/ pewien wielochodzieć od zachowanie problemy. Mężczyźni, którzy nie są wykastrowani w młodym wieku, często zaczynają opryskiwać, aby zaznaczyć swoje terytorium, a samice, które mogą nieustannie wchodzić w upał, próbując uciec, aby znaleźć partnera. Kocięta puszka nie może rozpocząć wobec rasa równie wcześniej równie 4 miesiąc od wiek, tak dostać twój nowy kotek wykastrowany albo rodzaju nijakiego tak szybko jak to możliwe.

Uważaj, jak małe dzieci mogą traktować kociąt zbyt grubsza. Przewodnik swoje dzieci w obsłudze kotów. Wykazać odpowiedni sposób, aby wybrać kota i jak grać z nimi. Należy pamiętać, że kot kości są znacznie bardziej kruche niż psa.

Użyj kota, aby nauczyć swoje obowiązki dzieci. Zwierzę wymaga opieki, że cała rodzina może uczestniczyć w. Każde dziecko może potrwać inny dzień karmić kota, na przykład. Ten sam rzecz pod kątem litterbox troszczyć się. Możesz zrobić harmonogram i opublikować go na lodówce. Wtedy każdy wie, za co są odpowiedzialni.

Nie próbuj kąpać kotka, który ma mniej niż cztery tygodnie. To nie jest bardzo łatwe dla młodego kotka regulować temperaturę swojego ciała. Może to spowodować, że kotek dostanie chłód. Aby być na bezpiecznej stronie należy poczekać od 12 do 16 tygodni po urodzeniu, aby kąpać je po raz pierwszy.

Ważne jest, aby upewnić się, że kot zawsze ma świeżej wody dostępne. Powinieneś napełniać twój koty woda półmisek codzienny rezygnować czysty woda. Tu są picie fontanny ów zapewnić twój kot rezygnować pewien stały potok od świeży woda, tak ty czynić nie ma być martwić około wymiana ono równie często.

Ważne jest, aby nie karmić kota zbyt dużo jedzenia ze stołu. Koty nie trawią ludzkiej żywności tak samo, jak Twoje. Może również prowadzić do kota staje się nadwagą. Jeśli Twój kot jest noszenie wokoło dużo waga, ono mają być twardy pod kątem im wobec skakać w górze u meble i dostać wokoło.

Miej cierpliwość do swojego kota. Pamiętaj, że twój kot nie jest psem i może nie być tak łatwo trenowany jak jeden. Jeśli jednak jesteś jasny w swoich poleceniach i delikatnie je zachęcasz, przekonasz się, że twój kot reaguje tak, jak chcesz. Po prostu bądź cierpliwy.

Śledzić swój przyjaciel kotów poprzez zwierzę Microchipped. To małe urządzenie jest wszczepiane pod skórą między łopatkami kota. Implantacji Microchip może żądło przez kilka sekund, ale implant jest w inny sposób niezauważalne i nie spowoduje, że zwierzę dyskomfort. Ten chip sprawia, że łatwiejsze do kontroli zwierząt, aby zlokalizować kota, jeśli idzie brakuje.

Jeśli chcesz dodać innego kota do domu, daj mu kilka tygodni na swój stary kot i nowy kot rośnie przyzwyczajony do siebie. W pierwszych dniach, można zobaczyć wiele polewania z kotów, w tym swatanie i śliskie na siebie. Z biegiem czasu, jednak, będą uczyć się tolerować siebie nawzajem i ostatecznie tworzą bliskie więzi.

Podczas biorąc twój kot albo kotek wobec ten badać zwierzę, albo wobec inny miejsca ów zawierać pewien wóz przejażdżka, to jest mądry wobec towarzysko jego wobec ten położenie. Spróbuj wziąć kota, zawsze w nosidełku, na krótkie przejażdżki, dodając czas do jazdy co tak często. Pierwsze twój pieścić używany do ten wóz puszka metalowa średnia arytmować ten kończyć jego strach i frustracja, jak również twój.

Koty mają pewien sposób o nich, które naprawdę nie mogą być opisane ze słowami. Posiadać jeden jednak, na pewno jest kochać jeden! Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w dążeniu, aby dowiedzieć się więcej o kotach i o nie dbać. Są niesamowitymi towarzyszami i powinieneś cieszyć się swoimi przez wiele lat.

About Masz problemy z kotkiem te wskazówki mogą pomóc

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly